Rodzaje i zastosowanie złączek pneumatycznych

Zadaniem układów pneumatycznych jest zamiana energii sprężonego powietrza na energię mechaniczną. Skonstruowanie takich maszyn nie jest proste, ponieważ wytworzone przez kompresor ciśnienie jest bardzo wysokie. Z tego względu najbardziej wrażliwymi na uszkodzenie elementami są szybkozłącza do powietrza. Jeśli zostaną w nieodpowiedni sposób dobrane może dojść do ich wyrwania lub rozszczelnienia zamkniętego obiegu powietrza, co może wiązać się ze spadkiem wydajności siłowników, a w skrajnych przypadkach nawet powstania poważnych awarii.

czytaj całość »
Rodzaje zaworów w układach pneumatycznych

Zawory pełnią niezwykle istotne funkcje w układach pneumatycznych. Odpowiedzialne są nie tylko za sterowanie kierunkiem przepływu czynnika roboczego, ale również za jego natężenie oraz utrzymanie lub zmianę ciśnienia w przewodach. Mają także bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracy urządzeń i maszyn wykorzystujących przepływ gazów jako napęd poszczególnych mechanizmów. Dostępne na rynku zawory można sklasyfikować w zależności od roli, jaką pełnią w układzie.

czytaj całość »
Rola sprężonego powietrza w układach pneumatycznych

Wykorzystanie sprężonego powietrza w układach mechanicznych jest popularne w wielu obszarach techniki. Nie ma w tym nic dziwnego – pneumatyka, jako dziedzina nauki, przyczyniła się do rozwoju licznych gałęzi gospodarki. Okazuje się, że zastosowanie otaczającego nas gazu ma bardzo wiele zalet. Jednak aby siłowniki pneumatyczne zostały wprawione w ruch, powietrze powinno być odpowiednio przygotowane. Jakie podzespoły odpowiedzialne są za to, aby zasysany do silnika gaz należycie spełniał swoją funkcję?

czytaj całość »
simotti.pl

Szanowni Państwo,

Jako wyłączny dystrybutor w Polsce pneumatyki marki SIMOTTI Italy z przyjemnością oddajemy do Państwa dyspozycji sklep internetowy z asortymentem pneumatyki przemysłowej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w naszej szerokiej ofercie znaleźć można również produkty takich firm jak: FESTO, SMC, NORGREN, ASCO, DANFOSS, CAMOZZI, VESTA, AIGNEP, AZ i wiele innych.

           

 

 

Serdecznie zapraszamy!


Zespół sklepu,

SIMOTTI 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl